Wodorotlenek wapnia

Wodorotlenek wapnia

Wodorotlenek wapnia, inaczej określany jako wapno gaszone, wapno lasowane – nieorganiczny związek chemiczny wapnia wchodzący w skład grupy wodorotlenków.

Związek o dość silnym odczynie zasadowym i działaniu żrącym. Stosowany między innymi w branży budowlanej, chemicznej, w tym także nawozów sztucznych. Również znalazł zastosowanie w medycynie – w stomatologii. Ponadto używany jako dodatek do żywności oznaczony symbolem E526, który służy głównie do regulacji kwasowości oraz poziomu pH.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości wodorotlenku wapnia od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Wodorotlenek wapnia
Wzór sumaryczny: Ca(OH)2
Inne nazwy: wapno gaszone, wapno lasowane, E526
Numer CAS: 1305-62-0

Właściwości

Wodorotlenek wapnia posiada postać białego lub niemalże białego proszku.

Jest słabo rozpuszczalny w wodzie – po zmieszaniu z wodą tworzy tak zwaną „wodę wapienną”.

Ze względu na działanie żrące wymaga szczególnej ostrożności i stosowania odpowiednich środków ochrony osobistej.

Produkcja

Na skalę przemysłową najczęściej wytwarzany jest w procesie gaszenia wapna palonego (tlenku wapnia) – poprzez reakcję tlenku wapnia z wodą.

Zastosowanie

Wodorotlenek wapnia posiada rozległe zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, w tym między innymi jest on używany w branży budowlanej oraz w technice. Również może być on stosowany do prowadzenia czynności oraz jako składnik innych produktów w branży chemicznej.

W budownictwie służy do wytwarzania zapraw murarskich i tynkarskich – wapiennej i cementowo-wapiennej. Jest składnikiem farby wapiennej i stosowany jest do bielenia wnętrz budynków, a także pni drzew owocowych. Może służyć jako substancja zmiękczająca wodę, do produkcji wapniowych nawozów sztucznych, do wytwarzania preparatów kosmetycznych, do odsiarczania spalin, a także jako substancja do oczyszczania soku buraczanego. Używany jest także w stomatologii przy uzupełnianiu ubytków – służy jako podkład do wypełnień albo jako opatrunek przy zapaleniu tkanek okołowierzchołkowych.

W branży spożywczej oznaczony jest jako dodatek E526 i używany jest jako regulator kwasowości, substancja wiążąca, utwardzająca.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – wodorotlenek wapnia najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP