Wodorotlenek sodu

Wodorotlenek sodu

Wodorotlenek sodu, inaczej soda żrąca, soda kaustyczna – nieorganiczny związek chemiczny, wodorotlenek. Jest jedną z najsilniejszych substancji zasadowych.

Stosowany w różnych branżach, w tym między innymi w branży chemicznej, kosmetycznej, paliwowej, w przemyśle papierniczym, spożywczym. Najczęściej stanowi składnik do wyrobu innych produktów.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości wodorotlenku sodu od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Wodorotlenek sodu
Wzór sumaryczny: NaOH
Inne nazwy: soda żrąca, soda kaustyczna, ług sodowy, zasada sodowa, E524
Numer CAS: 1310-73-2

Właściwości

Wodorotlenek sodu posiada postać białych albo bezbarwnych płatków, kryształków albo pastylek.

Wykazuje silne właściwości higroskopijne, dlatego wymaga przechowywania w zamkniętych pojemnikach.

Jest substancją, która silnie reaguje z innymi związkami, metalami, powietrzem. W połączeniu z wodą tworzy ług sodowy posiadający silne właściwości żrące. Wywołuje korodowanie metali, zwłaszcza w środowisku wilgotnym.

Powoduje silne oparzenia skóry, którym towarzyszy zaczerwienienie, pęcherze, martwica. Po przedostaniu się do układu pokarmowego może powodować jego perforację, krwotok, a nawet zgon. Podczas korzystania z wodorotlenku sodu konieczne jest zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Produkcja

Otrzymywanie wodorotlenku sodu bazuje przede wszystkim na procesie kaustyfikacji sody, który polega na działaniu świeżym wapnem gaszonym na sodę kalcynowaną (węglan sodu). Inną metodą jego otrzymywania jest elektroliza wodnego roztworu chlorku sodu.

Zastosowanie

Wodorotlenek sodu wykorzystywany jest w wielu branżach, w tym między innymi w branży chemicznej, farmaceutycznej oraz kosmetycznej, a także używany jest w branży paliwowej, papierniczej, spożywczej.

Najczęściej stosowany jest przy produkcji mydła, detergentów, barwników, preparatów przeznaczonych do udrażniania rur kanalizacyjnych. Także używany jest do wytwarzania szkła wodnego z krzemionki, gumy, przy regeneracji kauczuku, rafinacji ropy i olejów mineralnych. Może być wykorzystany do uzdatniania wody dla celów przemysłowych.

Stosowany jest także jako dodatek do żywności pod numerem E524 w roli regulatora kwasowości.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – wodorotlenek sodu najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP