Wodorotlenek potasu

Wodorotlenek potasu

Wodorotlenek potasu, inaczej potaż żrący, kaustyczny – nieorganiczny związek chemiczny wchodzący w skład grupy wodorotlenków. Jest jedną z najsilniejszych zasad.

Powszechnie spotykana substancja chemiczna, która znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, w tym między innymi w branży chemicznej oraz kosmetycznej. Również stosowany jest w produktach spożywczych jako środek stabilizujący oraz regulujący pH.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości wodorotlenku potasu od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Wodorotlenek potasu
Wzór sumaryczny: KOH
Inne nazwy: potaż żrący, potaż kaustyczny, E525
Numer CAS: 1310-58-3

Właściwości

Wodorotlenek potasu jest substancją stałą posiadającą biały kolor. Najczęściej sprzedawany jest w postaci płatków albo granulek. Nie posiada zapachu.

Wykazuje silne właściwości higroskopijne – wyższe niż wodorotlenek sodu. Wymaga przechowywania w zamkniętych opakowaniach.

Rozpuszcza się z wodą, z którą silnie reaguje. Powoduje powstanie roztworu – ługu potasowego, który posiada silnie zasadowy odczyn. Łączy się z dwutlenkiem węgla z powietrza, powodując powstanie węglanu potasu.

Wodorotlenek potasu jest substancją silnie żrącą. Może wywoływać niebezpieczne oparzenia skóry, przełyku, żołądka. Wymaga zachowania zasad szczególnej ostrożności.

Produkcja

Wodorotlenek potasu jest substancją wytwarzaną podczas procesu elektrolizy roztworu chlorku potasu z wykorzystaniem katody rtęciowej. W przeszłości stosowano metodę kaustyfikacji węglanu potasu.

Zastosowanie

Wodorotlenek potasu jest substancją posiadającą szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, w tym między innymi w branży chemicznej oraz kosmetycznej. Najczęściej używany jest jako związek służący do prowadzenia reakcji i produkcji innych środków chemicznych.

Wykorzystywany jest między innymi jako środek o właściwościach osuszających, pochłaniających dwutlenek węgla, bielących. Służy do otrzymywania soli potasowych i innych związków potasu. Wykorzystywany jest do produkcji środków czystości oraz mydeł potasowych. Służy jako elektrolit w akumulatorach niklowo-kadmowych. Również używany jest podczas do nadawania tekstury płytkom krzemowym.

Jako dodatek do żywności oznakowany symbolem E525 służy do regulacji kwasowości, stabilizacji, zagęszczania. Używany jest między innymi w olejach, margarynach, pieczywie, słodyczach. Ponadto sprawdza się w identyfikacji grzybów.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – wodorotlenek potasu najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP