Woda utleniona

Woda utleniona

Woda utleniona, czyli nadtlenek wodoru – nieorganiczny związek chemiczny, nadtlenek, który jest reaktywną formą tlenu.

Nadtlenek wodoru występuje w różnych stężeniach, co przekłada się również na jego konkretne zastosowanie. Woda utleniona stanowi 3% roztwór nadtlenku wodoru. Stosowana jest przede wszystkim w branży medycznej oraz kosmetycznej.

Wykazuje działanie odkażające, bakteriobójcze. Może być stosowana jako słaby wybielacz. Również używana jest jako środek przy prowadzeniu innych reakcji chemicznych.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości wody utlenionej od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Woda utleniona
Wzór sumaryczny: H2O2
Inne nazwy: nadtlenek wodoru 3%, hydrogenii peroxidum 3%
Numer CAS: 7722-84-1 – dla nadtlenku wodoru

Właściwości

Nadtlenek wodoru jest syropowatą, bezbarwną cieczą. Po zmieszaniu z wodą daje między innymi roztwór 3%, czyli wodę utlenioną.

Woda utleniona jest bezbarwną cieczą. Posiada właściwości hemolityczne. Pieni się w kontakcie z krwią i peroksydazami.

Produkcja

W przeszłości produkcja nadtlenku wodoru stosowanego do wytwarzania wody utlenionej bazowała na procesie Thénarda.

Aktualnie stosowana jest metoda antrachinonowa. Polega na utlenianiu 2-etylo-9,10-antracenodiolu gazowym tlenem, który przepuszczany jest przez roztwór tego związku w mieszaninie specjalnych rozpuszczalników.

W celu uzyskania wody utlenionej nadtlenek wodoru mieszany jest z wodą oczyszczoną, aby dać roztwór o stężeniu 3% nadtlenku wodoru.

Zastosowanie

Woda utleniona wykorzystywana jest najczęściej jako środek dezynfekujący przeznaczony do przemywania ran. Wykazuje działanie odkażające i bakteriostatyczne, dzięki czemu redukuje ryzyko pojawienia się infekcji po pojawieniu się uszkodzenia naskórka. Może pomagać w leczeniu grzybic, łuszczycy oraz innych chorób skórnych.

Posiada również inne zastosowania, w tym między innymi stosowana jest jako środek redukujący ból gardła, do płukania ust w leczeniu chorób przyzębia, do redukcji kataru oraz chorób zatok. Posiada właściwości odstraszające owady. Może służyć jako środek do dezynfekcji nawierzchni, w tym między innymi podczas sprzątania kuchni, łazienki.

W przemyśle stosowana jest głównie jako środek wybielający o słabym działaniu.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – woda utleniona najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP