Witamina C – E300

Witamina C

Witamina C, czyli kwas askorbinowy, E300 – organiczny związek chemiczny zaliczany do nienasyconych alkoholi polihydroksylowych.

Jest jednym z najczęściej stosowanych dodatków do żywności. Używany jest przede wszystkim jako substancja przeciwutleniająca i stabilizator, przez co przedłuża trwałość produktów spożywczych. Również wykorzystywana jest jako regulator kwasowości.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości witaminy C od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Jako dostawca dodatków do żywności możemy zaoferować Państwu dostęp do wysokiej jakości surowców dedykowanych dla branży spożywczej.

Poprzez kontakty z renomowanymi producentami możemy dostarczać sprawdzone, certyfikowane artykuły posiadające szerokie zastosowanie w przetwórstwie i produkcji.

Nasza firma prowadzi obsługę klientów na terenie całego kraju. Zapewniamy szybką i sprawną dostawę własnym transportem. Zajmujemy się także prowadzeniem usług konfekcjonowania surowców do mniejszych pojemników według zamówienia klienta.

Charakterystyka

Nazwa: E300
Wzór sumaryczny: C6H8O6
Inne nazwy: kwas askorbowy, acidum ascorbicum, ascorbic acid
Numer CAS: 50-81-7

Zamienniki:

E301 – askorbinian sodu, E302 – askorbinian wapnia, E303 – askorbinian potasu, E304 – estry kwasów tłuszczowych i kwasu askorbinowego, E315 – kwas izoaskorbinowy (erytrobowy).

Właściwości

Posiada postać białego lub prawie białego proszku o krystalicznej strukturze lub formie bezbarwnych kryształów. Wykazuje kwaśny smak. Wykazuje dobrą rozpuszczalność.

Ciemnieje pod wpływem światła oraz powietrza. Ulega rozpadowi w warunkach wysokiej temperatury.

Produkcja

Przemysłowa produkcja witaminy C najczęściej następuje przez syntezę Reichsteina i Grüssnera.

Witamina ta pozyskiwana jest również z określonych rodzajów produktów roślinnych.

Witamina C naturalnie występuje w aceroli, owocach róży, zielonych papryczkach chili, papryce, natce pietruszki, czarnej porzeczce, owocach cytrusowych.

Zastosowanie

Związek E300 – witamina C, kwas askorbinowy jest dopuszczony do stosowania jako dodatek do żywności na terenie Unii Europejskiej.

Posiada silne właściwości przeciwutleniające (antyoksydacyjne), dzięki czemu hamuje jełczenie tłuszczów oraz substancji smakowych i redukuje brunatnienie oksydacyjne, przez co przedłuża trwałość żywności. Działa jak stabilizator – pozwala na utrzymanie odpowiednich właściwości fizykochemicznych żywności, opóźniając niekorzystne przemiany chemiczne.
Ze względu na kwaśny smak używany jest również jako regulator kwasowości.

Kwas askorbinowy najczęściej stosowany jest w sokach i nektarach owocowych, przetworach owocowych, na przykład w konfiturach, dżemach, galaretkach, w mrożonkach owocowych i warzywnych, w świeżych makaronach, pieczywie, wyrobach cukierniczych. Dodawany jest także do świeżego i peklowanego mięsa.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – dodatki żywności najwyższej jakości!

Jako dostawca dodatków do żywności możemy zaoferować Państwu dostęp do wysokiej jakości surowców dedykowanych dla branży spożywczej. Poprzez kontakty z renomowanymi producentami możemy dostarczać sprawdzone, certyfikowane artykuły posiadające szerokie zastosowanie w przetwórstwie i produkcji.

Stosowanie dodatków do żywności w wyznaczonych ilościach jest całkowicie bezpieczne – są one dopuszczone do użycia odpowiednimi przepisami. W Polsce reguluje je Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 grudnia 2000 r. w sprawie wykazu dopuszczalnych ilości substancji dodatkowych i innych substancji obcych dodawanych do środków spożywczych lub używek, a także zanieczyszczeń, które mogą znajdować się w środkach spożywczych lub używkach.

W razie dodatkowych pytań związanych z naszą ofertą dodatków do żywności zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy do współpracy z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP