Toluen

Toluen

Toluen – organiczny związek chemiczny, który włączany jest do węglowodorów aromatycznych.

Najczęściej używany jest jako rozpuszczalnik organiczny w różnych dziedzinach przemysłu, w tym między innymi w branży chemicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej. Stosowany jest jako składnik uczestniczący w syntezie innych substancji chemicznych. Jest także składnikiem paliw wysokooktanowych stosowanych w branży lotniczej.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości toluenu od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Toluen
Wzór sumaryczny: C7H8, C6H5CH3
Inne nazwy: metylobenzen, fenylometan
Numer CAS: 108-88-3

Właściwości

Toluen jest przezroczystą, bezbarwną cieczą, która posiada intensywny zapach. Nie miesza się z wodą, natomiast może być mieszany z innymi rozpuszczalnikami organicznymi.

Jest substancją łatwopalną, która spala się kopcącym, żółtym płomieniem. Ze względu na łatwopalność konieczne jest jego odpowiednie magazynowanie z dala od źródeł potencjalnego zapłonu.

Jest szkodliwy dla układu oddechowego, nerwowego, krwionośnego, rozrodczego, moczowego. Może wywoływać podrażnienia skóry i oczu. Jest toksyczny dla organizmów wodnych. Przy korzystaniu z toluenu należy zachować szczególne zasady ostrożności.

Produkcja

Toluen został odkryty przez polskiego chemika – Filipa Waltera.

Obecnie otrzymywany jest metodą katalitycznego reformowania ropy naftowej albo też poprzez frakcyjną destylację smoły pogazowej.

Inną metodą pozyskiwania toluenu jest destylacja balsamu peruwiańskiego pochodzącego z drzewa woniawca balsamowego rosnącego w Ameryce Południowej.

Zastosowanie

Toluen najczęściej stosowany jest w branży chemicznej, farmaceutycznej oraz w branży kosmetycznej. Również stosowany jest w branży paliwowej.

Wykorzystywany jest głównie jako skuteczny rozpuszczalnik organiczny, a także jako surowiec służący do wytwarzania innych produktów chemicznych. Stosowany jest między innymi w branży tworzyw sztucznych, barwników, detergentów. Używany jest również przy wytwarzaniu materiałów wybuchowych – trotylu. Jest składnikiem wysokooktanowych paliw lotniczych. W branży kosmetycznej stosowany jest jako składnik perfum, lakierów do włosów, farb do włosów, żelów, sprayów.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – toluen najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP