Sól peklowa

Sól peklowa

Sól peklowa – specjalna mieszanka soli oraz azotynów, która przeznaczona jest do peklowania przetworów mięsnych, w tym mięs oraz wędlin.

Stosowana powszechnie w zakładach spożywczych zajmujących się przetwórstwem mięsnym, a także używana w gospodarstwach domowych przy samodzielnym przygotowywaniu przetworów z mięsa.

Posiada właściwości konserwujące, dzięki czemu zabezpiecza mięso przed zepsuciem, utrwala jego barwę, a także nadaje charakterystyczny zapach i smak.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości soli peklowej od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Sól peklowa
Wzór sumaryczny: sól NaCl z dodatkami – azotyn potasu (KNO2) lub azotyn sodu (NaNO2) i innymi
Inne nazwy: peklosól, sól peklująca, sól do peklowania mięs
Numer CAS: BRAK

Właściwości

Sól peklująca jest rodzajem soli spożywczej, która posiada charakterystyczny dla soli wygląd oraz słony smak. Dobrze rozpuszcza się w wodzie.

Produkcja

Sól peklująca wytwarzana jest poprzez dodanie do soli odpowiednich dodatków, w tym azotynu potasu (KNO2) albo azotynu sodu (NaNO2), a także innych składników, na przykład fosforanów, cukru, kwasu askorbinowego, cytrynianów, karagenów, przypraw oraz innych dodatków smakowych.

Zastosowanie

Sól peklowa – peklująca jest popularnym dodatkiem do mięsa różnych gatunków, w tym między innymi do wieprzowiny, dziczyzny.

Przeznaczona jest do peklowania, czyli procesu technologicznego, który polega na dodaniu mieszanki peklującej do mięsa. Peklowanie może być prowadzone jako suche – kawałki mięsa mieszane są z solą peklującą, albo jako mokre – stosowana jest wtedy mieszanka peklująca, która nazywana jest solanką. Peklowanie na mokro może odbywać się metodą zalewową, przez nastrzykiwanie lub jako metoda kombinowana – zalewowo-nastrzykowa.

Zastosowanie soli peklowej powoduje, że mięso może zachować swoją oryginalną barwę oraz uzyskuje charakterystyczny zapach i smak. Celem prowadzenia procesu peklowania jest również hamowanie rozrostu bakterii chorobotwórczych oraz gnicia, czyli przedłużenie trwałości przetworów mięsnych. Peklowanie mięsa zapobiega rozwojowi bakterii jadu kiełbasianego, które są przyczyną poważnych zatruć pokarmowych, a nawet śmierci.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – peklosól najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP