Soda kaustyczna

Soda kaustyczna

Soda kaustyczna, wodorotlenek sodu – nieorganiczny związek chemiczny, zaliczany do wodorotlenków. Wchodzi w skład najsilniejszych substancji zasadowych.

Wykorzystywana w wielu branżach, w tym między innymi w branży chemicznej, kosmetycznej, spożywczej.

Najczęściej stanowi składnik do wyrobu innych produktów. Często używana jest także w gospodarstwie domowym jako środek przeznaczony do czyszczenia rur kanalizacyjnych.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości sody kaustycznej od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Wodorotlenek sodu
Wzór sumaryczny: NaOH
Inne nazwy: soda żrąca, soda kaustyczna, ług sodowy, zasada sodowa, E524
Numer CAS: 1310-73-2

Właściwości

Soda kaustyczna – wodorotlenek sodu ma formę białych albo bezbarwnych płatków, kryształków lub pastylek.

Posiada silne właściwości higroskopijne, czyli przyciąga wilgoć. W związku z tym wymaga przechowywania w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Silnie reaguje. W połączeniu z wodą wytwarza ług sodowy o właściwościach żrących. Powoduje korodowanie metali, zwłaszcza tych znajdujących się w środowisku wilgotnym.

Przy kontakcie ze skórą wywołuje oparzenia oraz zaczerwienienie, pęcherze, a nawet martwicę. Po przedostaniu się do układu pokarmowego może spowodować jego perforację, krwotoki, co może prowadzić do zgonu. W trakcie korzystania z sody kaustycznej niezbędne jest zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa i stosowanie środków ochrony osobistej.

Produkcja

Soda kaustyczna produkowana jest w procesie kaustyfikacji sody – oddziaływania świeżym wapnem gaszonym na sodę kalcynowaną (węglan sodu). Stosowana jest także metoda elektrolizy wodnego roztworu chlorku sodu.

Zastosowanie

Soda kaustyczna stosowana jest między innymi w branżach chemicznej, farmaceutycznej oraz kosmetycznej, a ponadto spożywczej.

Służy do produkcji mydła, detergentów, barwników. Jest składnikiem środków do udrażniania rur kanalizacyjnych. Również używana jest przy wytwarzaniu szkła wodnego z krzemionki, gumy, rafinacji ropy i olejów mineralnych, do uzdatniania wody dla celów przemysłowych.

Jako dodatek do żywności oznaczony numerem E524 występuje jako regulator kwasowości.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – soda kaustyczna najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP