Smary przemysłowe

Smary przemysłowe

Smary przemysłowe – substancje służące do zredukowania tarcia pojawiającego się pomiędzy powierzchniami, które poruszają się względem siebie. Szeroka gama różnych smarów pozwala na dopasowanie ich do konkretnego przeznaczenia.

Wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu, na przykład w branży mechanicznej, motoryzacyjnej, branży HVAC, między innymi do smarowania przekładni, łożysk tocznych i ślizgowych, sprzęgieł, turbin, prowadnic, sprężarek, układów hydraulicznych, form odlewniczych, przemysłowych silników spalinowych, w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości smarów przemysłowych od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Smary przemysłowe
Wzór sumaryczny: BRAK
Inne nazwy: w zależności od rodzaju – smary silikonowe, smary PTFE – teflonowe, smary miedziane, smary grafitowe, smary do łożysk
Numer CAS: BRAK

Właściwości

Smary posiadają charakterystyczną strukturę, która nadaje im wysoką smarność – zabezpieczają one przed pojawieniem się nadmiernego tarcia.
Wysokie właściwości ślizgowe są zasługą stosowania odpowiednich środków smarnych, na przykład olejów silikonowych, towotu, PTFE – teflonu, grafitu, miedzi, dwusiarczku molibdenu.

W zależności od konkretnego składu smaru przemysłowego może posiadać on dodatkowe właściwości, przykładowo ochrona przed korodowaniem, lepsze odprowadzanie ciepłą, możliwość kontaktu z żywnością.

Poszczególne rodzaje smarów mogą posiadać różne konsystencje, na przykład płynne, półpłynne, stałe. Dostępne są także smary w formie gazowej – w sprayu.

Produkcja

Smary są produktami ropopochodnymi lub wykorzystują surowce syntetyzowane w laboratoriach.

Do wytwarzania smarów przemysłowych stosowane są oleje bazowe – olej mineralny oraz olej syntetyczny, a także dodatkowe zagęszczacze, które mają na celu nadanie im odpowiedniej konsystencji.

Zastosowanie

Smary przemysłowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie, co przekłada się na ich rozległe wykorzystanie w różnych gałęziach przemysłu.

Stosowane są w tych obszarach, w których konieczne jest uzyskanie właściwych właściwości poślizgowych pomiędzy powierzchniami stykającymi się ze sobą. Wykorzystywane są między innymi w branży mechanicznej, motoryzacyjnej, branży HVAC.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – smary przemysłowe najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP