Oleje bazowe

Oleje bazowe

Oleje bazowe – oleje produkowane podczas procesów destylacji ropy naftowej albo też podczas reakcji syntezy chemicznej. Dostępne w różnych wariantach do wyboru, co przekłada się również na ich właściwości.

Najczęściej używane są one w branży chemicznej, w tym między innymi do produkcji olejów smarowych, silnikowych, technologicznych, podczas prowadzenia procesów obróbki metali, a także jako środki o właściwościach konserwacyjnych, ochronnych.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości olei bazowych od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Oleje bazowe
Wzór sumaryczny: BRAK
Inne nazwy: base oil
Numer CAS: BRAK

Właściwości

Oleje bazowe posiadają postać tłustej, oleistej cieczy o zróżnicowanym kolorze zależnym od typu oleju.

Właściwości olejów bazowych różnią się od siebie w zależności od swojego typu. Dzielone są na oleje parafinowe lub naftenowe o innych strukturach chemicznych. Różnią się pod względem ilości alkanów alifatycznych – minimum 90%, a także cykloalkanów, olefiny i cykloolefiny oraz zanieczyszczenia siarką.

Produkcja

Oleje bazowe produkowane są podczas procesów przeróbki ropy naftowej w trzyetapowym procesie.

Na proces produkcji składają się selektywna rafinacja rozpuszczalnikowa, odparafinowanie rozpuszczalnikowe oraz hydrorafinacja, czyli rafinacja wodorem, która ma na celu poprawę właściwości gotowych olejów.

Do olejów bazowych dodawane są także różne środki uszlachetniające, których ilość może wynosić od kilku do kilkunastu procent.

Zastosowanie

Oleje bazowe posiadają rozległe zastosowanie w różnych branżach, w tym głównie w branży chemicznej, a także w branżach mechanicznej, motoryzacyjnej oraz w innych dziedzinach, w których pojawia się zapotrzebowanie na oleje tego typu.

Najczęściej wykorzystywane są one do wytwarzania przemysłowych olejów smarowych, na przykład olejów maszynowych, hydraulicznych, także olejów silnikowych i przekładniowych dedykowanych do automatycznych skrzyń biegów.

Ponadto sprawdzają się do wytwarzania olejów technologicznych, na przykład stosowanych przy obróbce skrawaniem, obróbce cieplnej oraz plastycznej metali. Dodatkowo, wykorzystywane są w celach konserwacyjnych i ochronnych.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – oleje bazowe najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP