Olej parafinowy

Olej parafinowy

Olej parafinowy, parafina ciekła – mieszanina alkanów, która wytwarzana jest podczas przetwarzania ropy naftowej w wysokich temperaturach albo ze smół wytlewnych z węgla brunatnego.

Oferowany w najwyższej czystości medycznej – farmaceutycznej.

Wykorzystywany w wielu różnych dziedzinach przemysłu, w tym między innymi w branży medycznej, farmaceutycznej, kosmetycznej, w rolnictwie, w branży mechanicznej, drzewnej. Wykazuje działanie natłuszczające, ochronne, konserwujące.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości oleju parafinowego od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Olej parafinowy
Wzór sumaryczny: BRAK
Inne nazwy: parafina ciekła, biały olej mineralny, olej mineralny
Numer CAS: BRAK

Właściwości

Olej parafinowy posiada postać bezbarwnej cieczy, która nie wykazuje zapachu i smaku.

Nie miesza się z wodą oraz z etanolem. Można rozpuszczać go w innych rozpuszczalnikach organicznych, na przykład w eterze oraz w terpentynie. Wykazuje odporność na kwasy i zasady. Jest stabilny pod wpływem działania światła.

Produkcja

Olej parafinowy wytwarzany jest podczas procesów destylacji ropy naftowej o temperaturze wrzenia ponad 350 stopni Celsjusza albo też z frakcji smół wytlewnych z węgla brunatnego.

Zastosowanie

Olej parafinowy – parafina ciekła posiada szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Parafina w formie ciekłej najczęściej używana jest w medycynie, farmaceutyce oraz w kosmetyce. Wykorzystywana jest jako środek przeczyszczający – do łagodzenia zaparć. Służy jako składnik maści, kremów, balsamów, mleczek oraz innych preparatów kosmetycznych oraz farmaceutycznych przeznaczonych do stosowania na skórę.

Wykazuje działanie powlekające, nawilżające, ochronne – zmniejsza suchość skóry i zabezpiecza ją przed czynnikami zewnętrznymi. Stosowana także do kosmetycznych kąpieli parafinowych.

Olej parafinowy używany jest również jako środek smarujący i konserwujący, między innymi do maszyn w przemyśle spożywczym, włókienniczym. Także nadaje się do konserwowania drewna w celu zabezpieczenia go przed czynnikami zewnętrznymi.

W rolnictwie stosowany jest głównie do ochrony drzew owocowych przed szkodnikami.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – olej parafinowy najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP