Etanol 96% – C2H5OH

Etanol - alkohol etylowy

Alkohol etylowy, etanol – organiczny związek chemiczny, który włączany jest do grupy alkoholi.

Skażony alkohol etylowy o czystości 96% stosowany jest przede wszystkim jako środek przemysłowy w różnych branżach. Wykorzystywany jest jako rozcieńczalnik, środek czyszczący, odtłuszczający, a także jako baza do płynów dezynfekujących. Również może być używany jako paliwo.

Wykorzystywany jest między innymi w branży chemicznej, kosmetycznej, spożywczej, a także w gospodarstwie domowym.

W naszej firmie Kompania Wielkopolska możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości alkohole, w tym między innymi alkohol etylowy skażony o bardzo dobrych parametrach użytkowych. Gwarantujemy szybki dostęp do sprawdzonych produktów z dostawą na terenie całego kraju!

Etanol skażony poddawany jest procesowi skażenia, czyli dodania do niego substancji skażających.

Mają one na celu nadanie alkoholowi etylowemu nieprzyjemnego smaku, zapachu, intensywnej barwy, właściwości wymiotnych. Substancje skażające są dobierane tak, aby oczyszczenie alkoholu było nieopłacalne.

Dzięki temu alkohol ten używany może być jako środek o właściwościach przemysłowych, gospodarczych – jest on wtedy oferowany w cenie niższej niż alkohol o przeznaczeniu spożywczym.

Charakterystyka

Wzór sumaryczny: C2H5OH
Inne nazwy: etanol, hydroksyetan
Rozpuszczalność: między innymi w wodzie i w innych rozpuszczalnikach, benzenie, miesza się z eterem, acetonem i chloroformem
Numer CAS: 64-17-5

Właściwości

Alkohol etylowy jest klarowną cieczą pozbawioną barwy. Posiada swoisty zapach. Jest substancją łatwopalną, która pali się niebieskawym płomieniem. Szybko odparowuje i nie pozostawia śladów.

Skażony alkohol etylowy o czystości 96% charakteryzuje się nieprzyjemnym zapachem i smakiem.

Etanol absolutny wykazuje właściwości higroskopijne, czyli przyciąga cząsteczki wody, dlatego też powinien być on przechowywany w szczelnie zamkniętych pojemnikach.Wykazuje działanie drażniące na skórę – może powodować jej miejscowe przesuszenie.

Może być rozcieńczany w różnych proporcjach z wodą oraz z innymi substancjami chemicznymi, w tym także z rozpuszczalnikami.

Produkcja

Etanol do celów przemysłowych pozyskiwany jest przez bezpośrednią syntezę z gazu syntezowego (mieszaniny CO, H2 i H2O), dzięki czemu możliwe jest wyprodukowanie czystego etanolu.

Do skażenia alkoholu etylowego stosuje się dodatkowe środki, w tym między innymi keton metylowoetylowy (butan-2-on), izopropanol (alkohol izopropylowy, propan-2-ol).

Zastosowanie

Skażony alkohol etylowy jest używany w wielu dziedzinach, w tym między innymi jako rozpuszczalnik, środek o właściwościach odkażających – dezynfekujących, odtłuszczających i oczyszczających, a także jako paliwo.

Ze względu na szerokie zastosowanie jest on spotykany w wielu różnych dziedzinach przemysłu oraz w gospodarstwie domowym.

Magazynowanie

Alkohol etylowy, czyli etanol powinien być przechowywany w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w chłodnych, suchych pomieszczeniach. Nie powinien być poddawany działaniu promieniowania słonecznego.

Ze względu na łatwopalność należy magazynować go z dala od źródeł zapłonu, w tym między innymi od źródeł ciepła, gorących przedmiotów, otwartego ognia, a także od iskier.

Branża chemiczna

Wykorzystywany jest jako rozcieńczalnik i rozpuszczalnik oraz jako środek przeznaczony do mycia oraz odtłuszczania powierzchni. Może być używany między innymi jako rozcieńczalnik przy wytwarzaniu farb, lakierów żywicowych oraz politur. Stosowany jest także jako paliwo napędowe – biopaliwo.

Branża farmaceutyczna

Używany jako środek przeznaczony do wytwarzania substancji dezynfekcyjnych – odkażających, które likwidują drobnoustroje, w tym wirusy, bakterie oraz grzyby. Dla uzyskania odpowiedniej skuteczności wymaga wymieszania z wodą demineralizowaną, aby uzyskać rozcieńczenie 70%. Stosowany jest do dezynfekowania powierzchni oraz skóry dłoni.

Branża kosmetyczna

Wykorzystywany przede wszystkim jako rozcieńczalnik przy produkcji perfum.

Branża turystyczna

Alkohol etylowy używany jest jako paliwo przeznaczone do stosowania w kuchenkach turystycznych.

Gospodarstwo domowe

Może być używany jako domowy środek przeznaczony do mycia oraz odtłuszczania nawierzchni, w tym nawierzchni twardych oraz szklanych jako płyn do mycia szyb. Usuwa zanieczyszczenia i dezynfekuje powierzchnie.

Kompania Wielkopolska – alkohol etylowy najwyższej jakości!

W naszej firmie oferujemy Państwu najwyższej jakości surowce chemiczne o szerokim zastosowaniu – zapewniamy pełną i profesjonalną obsługę.

Nasza firma dostarcza skażony alkohol etylowy o stężeniu 96% posiadający szerokie zastosowanie. Poprzez współpracę ze sprawdzonymi dostawcami własny rozbudowany system dystrybucji i konfekcji możemy zaproponować Państwu dostęp do sprawdzonych środków chemicznych w korzystnych cenach.

W razie dodatkowych pytań dotyczących alkoholu etylowego skażonego dostępnego w naszej ofercie jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP