Chlorek wapnia

Chlorek wapnia

Chlorek wapnia – nieorganiczny związek chemiczny wchodzący do rodziny chlorków. Sól kwasu solnego i wapnia.

Występuje w różnych formach: bezwodnej (CaCl2), jako monohydrat (CaCl2·H2O), dihydrat (CaCl2·2H2O), tetrahydrat (CaCl2·4H2O) oraz jako heksahydrat (CaCl2·6H2O).

Posiada szerokie zastosowanie, w tym między innymi stosowany jest w branży chemicznej, spożywczej, farmaceutycznej, dlatego spotykany jest w różnych dziedzinach gospodarki.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości chlorku wapnia od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Chlorek wapnia
Wzór sumaryczny: CaCl2
Inne nazwy: chlorek wapniowy, calcii chloridum hexahydricum, calcii chloridum, E509
Numer CAS: 10043-52-4 (bezwodny), 10035-04-8 (dwuwodny), 7774-34-7 (sześciowodny)

Właściwości

Ma postać ciała stałego – bezbarwnych kryształów. Sprzedawany głównie w postaci proszku o różnych frakcjach albo w płatkach.

Jest substancją wykazującą silnie działanie higroskopijne, czyli przyciąga wodę. Wymaga z tego powodu przechowywania w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Rozpuszcza się w wodzie oraz w innych rozpuszczalnikach, w tym także w etanolu. Daje umiarkowanie kwasowe roztwory.

Produkcja

Chlorek wapnia wytwarzany jest podczas produkcji węglanu sodu z wykorzystaniem metody Solvaya.

W reakcji stosowane są węglan wapnia i sól kamienna, amoniak pełniący rolę surowca pomocniczego, a także koks jako paliwo.

Zastosowanie

Chlorek wapnia spotykany jest w wielu gałęziach przemysłu, w tym między innymi w gospodarce komunalnej, w branży chemicznej, farmaceutycznej, budowlanej, a także spożywczej jako dodatek do żywności.

Najczęściej używany jest jako sól drogowa w celu pozbywania się lodu z jezdni i chodników. Również stosowany jest do produkcji mieszaniny oziębiającej, do osuszania gazów i ciekłych substancji organicznych. Używany jest także w reakcjach syntezy, na przykład do otrzymywania związków wapniowych. W medycynie stosowany jest przy niedoborach wapnia.

Jako dodatek do żywności chlorek wapnia oznaczany jest symbolem E509. Służy on głównie jako regulator kwasowości, a także jako stabilizator i emulgator. Pozwala na uzyskanie odpowiedniej zwięzłości produktów spożywczych. Stosowany jest między innymi w przetworach owocowych, rybach, mlekach zagęszczonych i w proszku, w serach żółtych i twarogowych. Może pełnić rolę substytutu soli.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – chlorek wapnia najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP