Chlorek potasu

Chlorek potasu

Chlorek potasu – nieorganiczny związek chemiczny z rodziny chlorków. Jest solą potasową kwasu solnego. Występuje także w postaci naturalnej.

Związek ten wykorzystywany jest przede wszystkim w branży nawozów sztucznych. Stanowi ważny składnik nawozów potasowych w branży rolniczej. Używany też w branży medycznej i farmaceutycznej oraz w przemyśle metalurgicznym, wydobywczym.

Powszechnie stosowany jest jako składnik mieszaniny soli do sypiania dróg podczas zimy. Także wykorzystywany jako odczynnik do badań analitycznych oraz jako środek chemiczny używany do syntez w innych branżach. W przemyśle spożywczym stosowany jako dodatek do żywności oznakowany symbolem E508.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości chlorku potasu od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Chlorek potasu
Wzór sumaryczny: KCl
Inne nazwy: kalii chloridum, jako minerały – karnalit, sylwin, E508
Numer CAS: 7447-40-7

Właściwości

Posiada postać bezbarwnych albo białych kryształów. W formie naturalnej posiada postać minerałów.

Wykazuje właściwości higroskopijne, dlatego powinien być przechowywany w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Produkcja

Wytwarzanie polega głównie na reakcji wodorotlenku potasu z kwasem chlorowodorowym.

W postaci naturalnej występuje jako minerał – sylwin, a także jako karnalit i kainit w formie soli podwójnych.

Zastosowanie

Chlorek potasu ma bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu – od branży chemicznej, przez metalurgiczną i wydobywczą, a skończywszy na spożywczej.

Najczęściej używany jest jako składnik nawozów potasowych przeznaczonych dla wielu gatunków roślin – stanowi dla nich główne źródło potasu. Również używany jest on w formie soli drogowej. Preparaty zawierające chlorki potasu są stosowane przy niedoborach potasu w diecie. Używany jest także podczas procesów prowadzonych w hutach, przy wydobyciu kopalin, a także podczas produkcji szkieł optycznych.

Jako dodatek do żywności oznakowany symbolem E508 jest stosowany głównie jako substancja konserwująca oraz jako regulator kwasowości. Wybierany jest jako zamiennik soli kamiennej w tych produktach, które mają obniżoną ilość sodu. Najczęściej używany jest produktach mięsnych, w tym głównie w konserwach, wędlinach, mięsie peklowanym.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – chlorek potasu najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP