Alkohol izopropylowy

Alkohol izopropylowy

Alkohol izopropylowy, izopropanol – organiczny związek chemiczny wchodzący do grupy alkoholi alifatycznych. Najprostszy alkohol dwurzędowy.

Najczęściej wykorzystywany jest jako rozpuszczalnik organiczny oraz jako odczynnik w syntezie chemicznej. Używany w różnych dziedzinach przemysłu, na przykład w branży chemicznej, kosmetycznej, farmaceutycznej, mechanicznej, elektronicznej, poligraficznej.

Także stanowi popularny środek antyseptyczny – dezynfekcyjny, który może usuwać drobnoustroje. Dobrze sprawdza się też jako środek czyszczący – może być używany również przy czyszczeniu tworzyw sztucznych, ponieważ nie powoduje ich uszkodzenia.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości alkoholu izopropylowego od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Alkohol izopropylowy
Wzór sumaryczny: C3H7OH
Inne nazwy: izopropanol, propan-2-ol
Numer CAS: 67-63-0

Właściwości

Posiada postać bezbarwnej, przezroczystej cieczy. Ma charakterystyczny, lekko ostry zapach alkoholu. Może być rozpuszczany w wodzie oraz w innych rozpuszczalnikach, w tym także w etanolu.

Jest cieczą łatwopalną, dlatego też powinien być odpowiednio przechowywany, aby nie powodować ryzyka zapłonu.

Produkcja

Przemysłowa produkcja alkoholu izopropylowego polega na reakcji hydratacji propylenu.

Zastosowanie

Izopropanol jest popularnym związkiem chemicznym używanym w wielu działach gospodarki, w tym między innymi w branżach chemicznej, kosmetycznej, farmaceutycznej, mechanicznej, elektronicznej, poligraficznej.

Stosowany jest jako rozpuszczalnik organiczny i odczynnik służący do wprowadzania grupy izopropylowej i izopropoksylowej. Może być używany jako zamiennik etanolu lub metanolu. Wymieszany z wodą, aby dać roztwór 70%, stosowany jest jako płyn do dezynfekcji powierzchni, skóry.

Bardzo dobrze sprawdza się w czyszczeniu precyzyjnych elementów, w tym między innymi układów optycznych, mechanicznych, elektronicznych – szybko wyparowuje i nie pozostawia po sobie śladów. Bardzo dobrze usuwa różne zanieczyszczenia, w tym między innymi środki smarne, tusze. Jest obojętny dla tworzyw sztucznych, dlatego też może być używany do pracy z przedmiotami wykonanymi z tworzyw.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – alkohol izopropylowy najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP