Aceton

Aceton

Aceton – organiczny związek chemiczny, który zaliczany jest do grupy ketonów – związków posiadających grupę ketonową. Jest najprostszym ketonem alifatycznym

Jest substancją, która powszechnie stosowana jest jako rozpuszczalnik. Rozpuszcza różne rodzaje tworzyw sztucznych, a także tłuszcze, lakiery. Stosowany jest w różnych dziedzinach, w tym między innymi w branży chemicznej, kosmetycznej.

Nasza firma Kompania Wielkopolska może zaoferować Państwu dostęp do najwyższej jakości acetonu od sprawdzonych dostawców. Dostawy prowadzimy na terenie całego kraju. Gwarantujemy sprawdzoną jakość naszych produktów chemicznych, czego potwierdzeniem są wydawane przez nas certyfikaty!

Oferujemy chemię na zamówienie w dowolnych ilościach.

Dostępne w naszej ofercie produkty chemiczne mogą być używane między innymi jako surowce oraz odczynniki chemiczne, środki smarujące, środki czyszczące i dezynfekujące, czy też jako dodatki spożywcze.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z zakupem – od doradztwa w doborze odpowiednich produktów, poprzez ich konfekcjonowanie, a skończywszy na dostawie do klienta.

Zapewniamy przystępne ceny produktów chemicznych dostępnych w naszym asortymencie, a także szybki i bezpieczny transport bezpośrednio pod wskazany adres.

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Charakterystyka

Nazwa: Aceton
Wzór sumaryczny: C3H6O
Inne nazwy: acetonum, propanon, keton metylowy, propan-2-on, 2-propanon, dimetyloketon, dwumetyloketon
Numer CAS: 67-64-1

Właściwości

Aceton jest bezbarwną, przezroczystą, lotną cieczą. Posiada charakterystyczny, ostry zapach. Może być mieszany z wodą, etanolem, eterami, a także z innymi rodzajami ketonów.

Jest wysoce łatwopalny, dlatego też podczas korzystania z acetonu należy zachować odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Aceton nie może być przechowywany w pobliżu potencjalnych źródeł zapłonu.

Działa szkodliwie na skórę oraz na oczy. Może powodować uczucie senności, zawroty głowy.

W niewielkich ilościach występuje naturalnie w organizmie człowieka oraz w tkankach innych organizmów żywych.

Produkcja

W przeszłości wytwarzany był przede wszystkim metodą suchej destylacji drewna, czyli metody pirolizy polegającej na degradacji drewna pod wpływem wysokiej temperatury.

Przemysłowa produkcja acetonu polega obecnie na zastosowaniu metody kumenowej, czyli inaczej procesu Hocka podczas otrzymywania fenolu z benzenu i propenu (propylenu).

Stosuje się też katalityczną metodę otrzymywania acetonu z alkoholu izopropylowego oraz acetylenu.

W warunkach laboratoryjnych otrzymywany jest przez suchą destylację octanu wapnia.

Zastosowanie

Aceton najczęściej używany jest w branży chemicznej oraz kosmetycznej – jako składnik zmywacza do paznokci lub jako zmywacz do paznokci bez dodatków innych substancji.

Jest powszechnie spotykaną substancją chemiczną, która wykorzystywana jest przede wszystkim jako rozpuszczalnik organiczny charakteryzujący się wysoką polarnością. Bardzo dobrze rozpuszcza tworzywa sztuczne, tłuszcze, w tym oleje, lakiery, farby.

Używany jest także podczas produkcji środków czyszczących, leków, barwników, lakierów, farb.

Magazynowanie

Należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

Kompania Wielkopolska – aceton najwyższej jakości!

Dzięki współpracy naszej firmy Kompania Wielkopolska ze sprawdzonymi dostawcami możemy zaproponować Państwu produkty spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wszystkie znajdujące się w naszym asortymencie substancje chemiczne poddawane są regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem umożliwiającym nam konfekcjonowanie oraz transport produktów na terenie całego kraju.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą!

Sprawdź naszą pełną ofertę

SKLEP